Kalbi sağda atıyor 

Gülseren Ayıntap, karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede, iç organlarının ters tarafta olduğunu öğrendi. Ayıntap, tomografi cihazında ölü göründüğünü söyledi. 

Düzce’de yaşayan  37 yaşındaki Gülseren Ayıntap, tıpta “Situs İnversus Totalis” olarak adlandırılan durumunu, 13 yıl önce gittiği hastanede tesadüfen öğrendi. Bu durumdan endişelendiğini söyleyen Ayıntap “ Doktor kalbimin sağda olduğunu söyledi. Böyle bir şey duyunca korktum” dedi. 

KABLOLARIN YERİNİ DEĞİŞTİRİN 

Genetik bir rahatsızlıkla karşı karşıya olan Ayıntap “Bu da bir Allah vergisi. Allah'a şükür hayattayım” diye konuştu. Genç kadın organlarının ters yönde olduğunu öğrendikten sonra defalarca doktora gitti ve her doktor bu durumu şaşkınlıkla karşıladı.  Röntgen sonuçları değerlendirilirken büyük sıkıntı yaşandığını anlatan Ayıntap “Kalp grafisi çektirdiğimde kalp atışlarımı duyamadılar. Elektrot kablosunun yerlerini değiştirmeleri gerektiğini söyledik” ifadelerini kullandı.

DOKTORLARIN AKLINA GELMİYOR 

Doktorları röntgen filmini ters çevirmeleri konusunda uyaran Ayıntap, en büyük sıkıntıyı acile gittiğinde yaşıyor. Ayıntap “ Doktorlar kalp atışımı alamayınca öldüğümü düşünüyor, kimsenin aklına kalbimin sağda atacağı gelmiyor” şeklinde konuştu.