• Bist 100
  95696.8
 • Dolar
  5,7273
 • Euro
  6,3606
 • Altın
  275,3830
İstanbul
24 / 32
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
12 Şubat 2019 Salı 08:00:00 | Son Güncelleme: 11 Şubat 2019 Pazartesi 22:58:32

Kim dur diyecek!

İstanbul'da artan hırsızlık olaylarının önüne geçilemiyor. Son olarak, oto fareleri Halkalı'daki lüks otomobillere dadandı. Camlarını kırdıkları araçtan direksiyon, vites çalan hırsızlar, vatandaşları canından bezdirdi.  

Megakentte son zamanlarda sıkça yaşanan hırsızlık ve soygun olaylarına bir yenisi daha eklendi. Adres ise Küçükçekmece'ye bağlı Halkalı semti oldu. Mahalleli, otomobillerine dadanan hırsızlar nedeniyle şikayetçi. Lüks araçları hedef seçen hırsızlar, otomobillerin camlarını kırdıktan sonra direksiyon, ön konsol, vites topuzu gibi parçaları çalıyor. İlçede hafta sonu da çok sayıda araç benzer şekilde soyuldu. Son olarak Şehit Yılmaz Özdemir caddesinde sabaha karşı bir aracı soyan hırsızlar, güvenlik kamerasına yansıdı. 

2 OTOMOBİLİ SOYDULAR 

Görüntülerde hırsızlar, beyaz bir araçla hedef seçtikleri otomobilin yanına yaklaşıyor. Araçtan bir kişi inerek otomobilin camını kırıyor. Hırsız, kısa süre araçta bekleyen arkadaşının yanına dönüyor. İki hırsız tekrar hedef seçtikleri aracın yanına gidiyor. Aracın içine giren hırsızlar, direksiyonu sökerek geldikleri araca dönüyor. Saniyeler içinde gerçekleşen hırsızlık sonrası 2 kişi, araçlarıyla olay yerinden kaçarak kayıplara karışıyor. Çalınan direksiyonun yaklaşık 10 bin lira değerinde olduğu belirtilirken, hırsızların bunu internet üzerinde ucuza sattığı kaydediliyor.  

VATANDAŞ TEPKİLİ

Hırsızlık vakalarının mahallelerinde arttığını dile getiren vatandaşlar, duruma tepki gösterdi. Hırsızların yakalanmasını, denetim ve caydırıcı cezaların bir an önce artmasını isteyen mahalleli yetkililere çağrı yaptı. Hırsızların en ağır cezayı almaları ayrıca çalınan mallarının bulunup geri verilmesiyle mağduriyetlerinin giderilmesini talep ettiler. 

Hırsızlık anları güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Mahallede en son, bir otomobilden 10 bin lira değerinde direksiyon çalındı.