• Bist 100
  101.728
 • Dolar
  5,3124
 • Euro
  6,0079
 • Altın
  226,5258
İstanbul
2 / 11
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
11 Temmuz 2018 00:19 | Çarşamba

6 yaşındaki Ufuk'un ön otopsisinde 'kafatasında kırıklar' olduğu tespit edildi

Kaybolduktan 8 gün sonra cansız bedenine ulaşılan 6 yaşındaki Ufuk'un ön otopsisinde 'kafatasında kırıklar' olduğu tespit edildi. Talihsiz çocuğun nasıl öldüğü ise henüz aydınlatılamadı.

HATAY'ın Kırıkhan ilçesinde 1 Temmuz günü, 6 yaşındaki Ufuk Tatar, zihinsel engelli amcası Mehmet Tatar'la birlikte su almak için gittiği kaynağın bulunduğu bölgede bir anda ortadan kaybolmuştu. Arama çalışmalarının 8. gününde küçük çocuğun cansız bedenine ormanlık sarp ve dik bir arazide ulaşılmıştı. Olay yeri incelemesine göre, Ufuk'un yaklaşık 20 metre yükseklikten düştüğü ya da atıldığı değerlendirilirken, Hatay Adli Tıp Şube Müdürlüğü'nde yapılan otopsinin ilk değerlendirmesi açıklandı. 

ÖLÜM NEDENİ BELLİ DEĞİL 
Talihsiz çocuğun kafatasında parçalı kırıkların bulunduğu, vücudunda ise ateşli silah yaralanması ve kesici, delici alet yaralanması izi bulunmadığı, anal bölgede herhangi bir patolojik özellik görülmediği saptandı. Ayrıca Cesedinin 2-3 günlük olduğu değerlendirilirken Ufuk'un yaşam savaşının 4 gün sürdüğü iddia edildi. Ufuk Tatar'ın kesin ölüm sebebi ve diğer tespitlerin alınan doku ve diğer örneklerin Adana Adli Tıp Grup Başkanlığı'nca yapılacak histopatolojik ve toksikolojik inceleme sonucunda yapılacağı açıklandı.  

BİRÇOK SORU İŞARETİ VAR 
Konuyla ilgili soruşturma yapan Hassa Cumhuriyet Başsavcılığı' hassasiyetle ve titizlikle, çalıştıklarını duyurdu. Öte yandan arama çalışmaları sırasında Ufuk'un kaybolduğu yerin dışında ayak izi olmaması, kaçırıldığı ihtimalini ortaya çıkarmıştı. Ayrıca ekiplerin Ufuk'un cansız bedeninin bulunduğu yerin 'bir çocuğun çıkabileceği yer olmadığı' görüşü, kafalarda soru işareti oluşturmuştu. Bu nedenle Ufuk'un kaçırılıp, ormanlık alana götürülerek, aşağı atıldığı değerlendiriliyor. Bu nedenle talihsiz çocuğun ölümü aydınlatılmayı bekliyor.