Samsun'da bir atölyede patlama oldu

SAMSUN'da bir sanayi sitesinde iş yerinde patlama meydana geldi. Patlama sonrası yangın çıktığı ve alevlerin çevredeki iş yerlerini sardığı açıklandı. Ekiplerin alevlere müdahalesi sürüyor.

SAMSUN'dan son dakika patlama haberi geldi. Sanayi sitesinde nedeni henüz bilinmeyen patlama sonrası yangın çıktı. Alevler her dakika büyürken feci olayda yaralıların olduğu bildirildi. Yangın nedeniyle Samsun-Ankara çevre yolu ulaşıma kapatıldı.

 

Alınan bilgiye göre, Gülsan Sanayi Sitesi'nde dondurma imalathanesi olduğu belirtilen iş yerinde henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi.

 

Patlama sonrası alevler iş yeri ile çevrede bulunan oto tamirhanelerini sardı. Patlamanın etkisi ile çevredeki binaların camları da kırıldı. 

 

Bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerinde yaralıların bulunduğu öğrenildi. Polis ekipleri de çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı.

 

YOL TRAFİĞE KAPATILDI

 

Patlamanın Samsun- Ankara çevre yolunun Canik bölgesindeki viyadük altında meydana gelmesi nedeniyle yol trafiğe kapatıldı.

 

YENİ PATLAMA SESLERİ GELİYOR

 

İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi sürerken, içeriden yeni patlama seslerinin geldiği duyuldu.