• Bist 100
  95.952
 • Dolar
  5,8286
 • Euro
  6,5608
 • Altın
  238,9833
İstanbul
10 / 18
0530 708 54 54
0530 708 54 54
16 Nisan 2019 01:29 | Salı

Turizm Haftası okul öncesi etkinlikleri neler? Turizm Haftası ne zaman?

Turizm Haftası ne zaman? Turizm Haftası okul öncesi etkinlikleri neler? 2019 Turizm Haftasına girmemizle birlikte öğrenciler ve veliler heyecanla bu haftaya özel panolar hazırlamak istiyor. Veliler çocuklarına yardım etmek için en güzel Turizm Haftası boyama etkinliklerini araştırmaya başladı. Hafta içerisinde halka ve özellikle gençlere yönelik çeşitli konferans, seminer, sempozyum, panel, haftanın önemini vurgulayan çeşitli yarışmalar, defileler ve çevre gezileri düzenlenmekte, dolayısıyla turizmin sürekli gündemde kalması sağlanmaktadır.

Turizm Haftası ne zaman merak edildi. 2019 yılı Turizm Haftasına girildi. Milyonlarca öğrenci Turizm Haftası okul öncesi etkinlikleri neler, boyama ve pano etkinlikleri neler araştırmasına başladı. Bu yıl 43’ncüsü kutlanan Turizm Haftası renkli görüntülere sahne olmaya devam ediyor. Tüm Türkiye’de heyecanla kutlanan Turizm Haftası, turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla büyük önem taşır. İşte Turizm Haftası etkinlikleri, boyama ve pano etkinlikleri…

TURİZM HAFTASI NE ZAMAN?

2019 TURİZM HAFTASI BAŞLADI…

Turizm Haftası ülkemizde turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında ülke çapında çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. İşte, Turizm Haftası’na ilişkin detaylar…

Hafta içerisinde halka ve özellikle gençlere yönelik çeşitli konferans, seminer, sempozyum, panel, haftanın önemini vurgulayan çeşitli yarışmalar, defileler ve çevre gezileri düzenlenmekte, dolayısıyla turizmin sürekli gündemde kalması sağlanmaktadır.

Önceleri turizm sezonunun açılışı olarak kutlanılan hafta, günümüzde anlamını da değiştirmiştir. Turizmin bütün bir yıla yaygınlaştırılması, alternatif turizm türleri ve bu konuda Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca yapılan çalışmalar, projeler hafta boyunca çeşitli etkinliklerle gençlere ve halka anlatılmakta, turizmden en yüksek geliri sağlamada yapılması gerekenler ve elimizdeki değerlere sahip çıkma konusunda halkımız bilinçlendirilmektedir.

 

Festival tadında turizm haftası kutlandı

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında yapılan kortejde, geri dönüşümden yapılan kostümler renkli görüntülere sahne oldu. Kutlamalara katılan ekipler çelenk bırakma törenin ardından kortej yürüyüşüyle Kent Meydanı’ndaki konsere katıldı.

Bu yıl 43’ncüsü kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında İl Kültür Turizm Müdürlüğü kortej düzenledi. Kortej öncesinde Kültür Tepesi’nde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunuldu. İl Kültür Turizm Müdürü Ercan Yamen anıta çelenk sundu. Ardında Kocaeli Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu ve Ramada Otel çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından kortej oluşturuldu.  Büyükşehir Belediyesi bando ekibiyle birlikte saat kulesinden, Kent Meydanı’na yürüyüş düzenlendi.

TURİZM HAFTASI OKUL ÖNCESİ ETKİNLİKLERİ / PANO - BOYAMA