YAZARLAR

Allah yardımcın olsun Reis

Sadece şu iki günde televizyon ekranlarına yansıyan haberlere bakınca 'bir toplum nasıl olurda bu kadar zıtlıklar içerisinde yıkılmadan ayakta kalabilir' diye düşünmeden yapamadım! 

Bir yanda dört bin yıllık Türk tarihinde bir benzeri görülmemiş ihanet sanıkları Ankara Sincan’da mahkemeye çıkarılıyor, bir yanda da ‘’ #SuriyelilerEvineDönsün’’ sloganını sosyal medyadan paylaşan sanatçının Ankara’nın göbeğinde düzenlenen Büyük Ankara Festivali konserinde binlerce insan çılgınlar gibi eğleniyor! Ben kimseler eğlenmesin, bu ülkenin sanatçıları konser vermesin bolca para kazanmasın demiyorum, demem de! Bendeniz şunu çözemiyorum, bu sloganı atan, Suriye’den canını, malını, namusunu korumak için, daha yüz yıl önce dedesinin şehit olduğu topraklara, yani vatanına sığınan insanları kovan kafa ile, Sincan’da mahkemeye çıkarılan kafa arasında fark nedir? Sincan’da mahkemeye çıkarılan hainin gayesi, dede mirası vatan toprağımız olan Suriye, Irak’ta olan emperyalist paylaşıma Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni karıştırmamak için ordusunu hareketsiz hale getirmek değil miydi? Bu organizasyonu yapan Sayın Belediye Başkanı daha bir ay önce ‘’Bu ülkeyi Kürt, Türk, Alevi, Suni diye ayırmaya çalıştılar başaramadılar! Şimdi de Suriyeli kardeşlerimiz üzerinden kavga çıkarmaya çalışıyorlar! Bunu yapanlar AJANDIR’’ deyip, bir ay sonrasında şehrin en büyük meydanında konser verdirmenin anlamı nedir? 

Akşam oluyor aynı televizyon kanallarında adada kurulan ajan sofrası sırasında tutuklanan yabancılar ve de özelikle de Alman vatandaşının durumu tartışılıyor! Aman Allah’ım kelli felli gazeteciler, hatta bir dönem devletimiz tarafından ‘’Akil adam’’ payesiyle taltif edilen gazeteci, nasıl da savunuyor Alman ajanını! Bir yandan da moderatör kızımızın yüzünü ekşiterek başıyla akil adam gazetecimizi onaylaması! 

Dayanamıyorum kanal değiştiriyorum ve bir başka kanalda müftülüklere verilen resmi nikah tartışması! Sabrı ve beyefendiliği ile sadece bendenizin değil umumun beğenisi ve taktirini kazanmış Sayın Nevzat Çiçek dayanamıyor ve programı terk etmek zorunda kalıyor! 

Neymiş efendim laiklik elden gitmiş! 

Bendeniz de oturduğum koltukta çıldırmamak için sabrederken etrafımdakiler halimden korkmuş olacaklar ki birer birer salonu terk etmeye başladılar! 

Allah aşkına moderator bayan ve dahi Sayın Nevzat Çiçek’i çıldırtan bayan, hepiniz bizden daha çok Avrupa görmüş, Avrupalı dostları, arkadaşları ve dahi sırdaşları olan kişilersiniz! Daha da ötesinde eminim ki hepiniz en az ister bizim vatandaşımız ister Avrupalı sırdaşlarınızdan birkaçının nikahında bulunmuşsunuzdur! O gittiğiniz nikah törenleri nerede yapıldı? Kilise veya havra değil miydi? 

Hadi bunları geçtim! 

Hani siz yerli film seyretmezsiniz ya, o seyrettiğiniz filmlerdeki nikah sahnelerinde nikahı kıyan kim? O nikahı kıyan papaz din adamı, o kilise mabet değil mi? 

Dayanamadım kanal değiştirdim, bir baba, bir insan olarak içim acıdı! AMATEM’de yer kalmamış, bir ay sonrasına randevu verilebiliyormuş! AMATEM neresi, uyuşturucunun eline düşmüş çaresiz evlatlarımızın ve dahi insanlarımızın son çare diye çaldığı tek kapı! 

Dayanamadım televizyonu kapattım son bir ne var yok diyerek haber sitelerini dolaşırken bir haber gördüm ve içim açıldı! Son asrın bilge kişisi Alia İzzet Begoviç’in hayatını konu alan bir dizi çekimi başlamış, hem de memleketi Bosna’da! 

Alia‘yı oynayan sanatçı Yurdaer Okur! Kimdir acaba bu kadar önemli, bu kadar akıllarda kalacak karakteri oynayan oyuncumuz acaba isabet olmuş mu diye adını yazdım Google’a ve şu haber çıktı! 

‘’Ünlü oyuncu Yurdaer Okur, KKTC'de Ercan Havaalanı'nda üzerinde 1 gram ağırlığında uyuşturucu olduğu şüphesiyle gözaltına alındı’’! 

Diziyi çeken kanala baktım TRT! 

Şaşırmış bir halde, ne yapacağımı bilmez bir vaziyette öylesine sosyal medya sitesinin üzerinde parmağımı gezdirirken Sayın Başbakanımız ile ALTI BUÇUK SAAT süren toplantıdan çıkan Sayın Cumhurbaşkanımızın resmi! 

Sayın Cumhurbaşkanımızın resmine baka kaldım ve dudaklarımdan şu sözler döküldü, ‘’Allah yardımcın olsun Reis’’!

Ahmet Yenilmez Diğer Yazıları