YAZARLAR

Bu savaş namuslu mazlumlar ile namussuz zalimlerin savaşı!

Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur.”  Merhum İsmet İnönü’yü seversiniz ya da sevmezsiniz ancak söylediği bazı sözler var ki, bütün zamanlarda karşılık bulmakta! Yukarıdaki söz de bunlardan biridir. Hele hele, namussuzun bol, zalimin çok olduğu zamanda toplumlar bu sözün anlamına susayıp kalıyorlar! 

Namussuz ve zalim el ele verdi mi mazlum ve namuslu inim inim inler! İşte o zaman da bir yanda zevkten dört köşe olan namussuz ve zalimin kahkahaları çınlarken diğer yanda için için yanan namuslu ve mazlumun iç çekişleri duyulur! 

İçi yanan, için için inleyen mazlumlar azıcık bir araya gelmek için kımıldansa, namussuz ve zalimler kamçılarını kaldırıp başlarlar her türlü namussuzluğu, zulmü yapmaya! 

Alın ABD... 

Daha yakınlarda güya siyah beyaz ten farkı kalkmasına rağmen hala siyah tenli çocuklar beyaz tenlilerin okullarına gidememekte! Gün geçmiyor ki eli silahlı ABD zaptiyesi zebaniler, siyah tenli insan öldürmesin! Artık namussuz ve zalim el ele, renk ayrımı bile gözetmiyor, namuslu ve mazlum beyaz da olsa biniyor tepesine! 

Sadece kendi sokaklarında mı? 

Dünyanın dört bir yanında sokak sokak, ev ev namussuzca zulüm ediyor! Sadece  komşularımızdan milyonlarca kardeşimizi katletti evinden yurdundan etti! Ebu Garip  Cezaevi'nde namussuzluk ve zalimlik tarihini bile utandıracak zulümler yaptı! 

Namuslu ve mazlumu kahreden de bunların zulmü değil de aynı kanı taşıdığı, aynı haneyi paylaştığı, aile hukukuna sahip olduğu namussuz ve zalimlerin global namussuz ve zalimlere mihmandarlık etmeleri! 

Namusluların ve mazlumların arasından biri çıkıp yaşananlara, “One minute” dese, “Bu da iş mi şimdi” diyerek söze ilk başlayan kendi hanesinde aynı kanı taşıdığı, aile hukukuyla bağlı olduğu namussuz ve zalimlerdir! Hani bir de, “Ey namussuzlar ve mazlumlar dünya  sizden büyük” diye haykırsa, kraldan fazla kralcılar, “Buyur şimdi dolar fırlayacak” diye global namussuz ve zalimin parasını korumada onlardan daha beter olmazlar mı! 

Hele bir de namuslu ve mazlumların içinden biri çıkıp da kapı komşusu kardeşinin hanesini talan eden, ırzına ve namusuna tasallut eden global malumlara meydan okusa, eline sopayı silahı alsa, “Namussuzca yaşamaktansa namusumuzla ölelim” diyerek adım atsa ilk, kendi kanını taşıyan kardeş hukukuna sahip olduğu namussuzlar ve zalimler “Bizi bataklığa saplayacak” demezler mi! Asıl bu hal yakar yürekleri! 

Hülasa gerçek şu ki, namussuz ve zalimler farklı tene, farklı kana sahip olsalar da onlar aynı tıynettedirler! 

Namuslu ve mazlumlarınsa tek silahı, en az bu namussuz ve zalimler kadar cesur olmak! 

Hülasa, bu savaş dinler, ırklar savaşı değil, namuslu mazlumlarla, namussuz zalimlerin savaşıdır! 

Vesselam... 

Ahmet Yenilmez Diğer Yazıları