• Bist 100
  101.728
 • Dolar
  5,3130
 • Euro
  6,0097
 • Altın
  226,5510
İstanbul
2 / 11
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA

YAZARLAR

24 Haziran’da MHP sürpriz yapmadı!

Seçim çalışmalarıma gençliğimi geçirdiğim İzmir’ den başladım, kolay değil 20 yılım İzmir’de geçti! Yeni Düşünce, Bizim Ocak Dergisi, Muhafazakâr parti, MÇP, devamında BBP, Nizamı alem Ocakları, milletvekilliği adaylığı! 

Bakın size bir sırrımı vereyim, Allah uzun ömürler versin Sayın Naşit Birgüvi MÇP İl Başkanı idi ve beni Narlıdere Belediye Meclis Üyeliği seçiminde aday yapmıştı, ben o zamanlar talebeydim ve askerliğimi yapmamıştım!  O zamanlar seçme ve seçilme yaşı da henüz inmemişti, yani daha 20’li yaşların başında ülke yönetmeye talip olmuştuk! 
Lakin artık  merhum Başbuğ’un ilk yol arkadaşları, İzmir’de bize kol kanat geren Ruhi Cebeci, Arap Muzaffer amcalar yoktu! 
İşte yokların, yokluğunun acısıyla attım kendimi memleketim Ordu’ya! 
Peşinen şunu arz edeyim ki, en az iki yılda bir de olsa eğer doğduğunuz köyünüzde, mahallenizde bir Cuma bir bayram namazı kılmıyorsanız çok büyük eksiktesiniz, hayati bir işim olmadıktan sonra hiç olmazsa bayramları köyümde geçirmeyi tercih edenlerdenim! Kırk yıl önce kıldığım bayram namazı gözümün önünde girerim, köyümüzün camisine! Kırk yıl önceki bayram namazında ben caminin dışındayken babam hemen kapının girişindeydi. Bu bayram namazında ise babam imamın yanında ben ise hemen arkalarında! 
Kırk yıl önce, ‘’Ülkücülük ve MHP’’ yi bize öğreten imam Yaşar Karakaya, Vehbi Karakaya, Şinasi, Hasan ve Hicabi ağabeyler yok, Halil Kır yok... 
Yani bir yokların yokluğundan, bir başka yokluğa düştüm! 
Farkındayım, bugün MHP’yi yazacaktım. 
Yazıyorum ya işte! 
MHP bir hikayedir, hem de öyle bir hikayedir ki esprisi bile insanın içini yakar burkar! MHP 24 Haziran seçimlerinin kimilerine göre sürpriz, bana göre de hiç de sürpriz olmayan sonucunu nasıl aldı onu yazıyorum! 
Ak Parti üst yönetimine anlatmak için yırtınıp da muvaffak olamadığım ana sebebi anlatıyorum! 
Memleketime gelir gelmez hemen köyümün karşısındaki Şahinkaya Köyünden başladım seçim çalışmalarına, çünkü o köyde 1980’de bugünün PKK, PYD, YPG’sinin, daha 16’sında şehit ettiği Sefa KOLOĞLU yatıyor! 
24 Haziran geldi çattı! 
Ordu ili Altınordu ilçesi Hâkî Yener İlköğretim Okulunda, oyumu kullanmak için girdim gizli bölmeye... Cumhurbaşkanlığı tamam, peki söyleyin bana sizce hangi partiye oy kullanmalıydım? 
İşte, Sayın Devlet Bahçeli Bey bu sihirli formülü buldu ve netice aldı! Her ne sebeple olursa olsun son 16 yıldır MHP’ye oy vermemiş Ak Parti’ye oy vermiş yaklaşık olarak en az %5’e tekabül eden oyu hedef seçti ve de aldı! Zaten oy vermeyen kesimin mustarip olduğu şey de MHP’nin mevcut iktidardan uzak durup, CHP’nin yapmadığı, yapamadığı muhalefete soyunmuş olması değil miydi? Bir de Ak Parti’nin milletvekili listelerindeki yanlışlık ötesi hatalar... Alın size memleketim Ordu, geçen seçimlerde milletvekili sayısı 5, bu seçimlerde 6 oldu! Geçen seçimlerde Ak Parti 4, CHP 1 milletvekili çıkarmıştı, MHP de 40 bin civarında oy almıştı. 24 Haziran’da Ak Parti 3, CHP 2, MHP 1 milletvekili çıkardı ve MHP 40 bin olan oyunu 80 binin üzerine çıkardı! 
Peki kötü mü oldu? 
Eyi oldu eyi, hem de ballı kaymaklı eyi oldu! Sözün kısası cumhur, 7 Haziran 2015’te MHP ve Ak Parti’ye, ‘’Bakın Afrin, Kandil gibi sorunlar yaklaşıyor beraber olun ‘’ dedi, lakin MHP ve Ak Parti dinlememişti! 
Aslına bakarsanız cumhur MHP ve Ak Parti’ye, ‘’İttifaktan da öte ittihat edin’’ dedi. Ha MHP ve Ak Parti içerisinde, seçim sathı mahallinde cumhurun kolundan çıkmayıp, seçimden sonra telefonlara çıkmayanlar buna fırsat verirler mi bilemem, kendilerinin bilecekleri iş! Ancak önümüzdeki süreçte ya cumhuru dinleyecekler ya da cumhur kendisini dinletecek gibi görünüyor!