• Bist 100
  99.044
 • Dolar
  5,3533
 • Euro
  6,0846
 • Altın
  221,0329
İstanbul
6 / 13
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA

YAZARLAR

GALATASARAY SEÇİM HASTASI

Adnan Polat istifa edip gitti, neydi suçu, bence yoktu, yaratıldı. Futbolda başarısı yaşanmadı. Yanındaki Adnan devamlı futbolcu aldı, Florya’da bile antrenman yapmadan geri gönderilenler olmuştu. Gürültülü gidişinden sonra futbolu hiç bilmeyen, Galatasaray Kulübü’yle ilgisi olmayan Ünal Aysal, Polat’ın yerine getirildi. Ticaret kafası iyi ve tecrübeli olduğundan takımı toparladı. Terim’i teknik direktör yaptı, Drogba, Sneijder, Muslera, Eboue gibi starları Galatasaray’da bir araya getirdi. Başarılı yıllar yaşandı şampiyonluklar kazanıldı. Kendi işlerinin yükü çok ağırdı ona rağmen çok çalışıyordu. Bir divan kurulu toplantısında talep ettiği konuya izin verilmediği için istifa edip gitti. Polat ve Aysal giderken alkışlanmadı. Başkanın ismi Dursun oldu. Üç yıl hizmet verdi, kendisinin davranış tarzı ve futboldan anlamaz olması, üç yılda yedi teknik direktör değiştirmesi, kardeşinden başka kimseye görev vermemesi gibi çok yanlışlar içerisinde olduğu için ne güven hissi nede sevgi kazanamadı. Seçimi üç ay önceden yaparak karlı çıkacağını düşünse de koltuğunu kaybetti. İktidarı Mustafa Cengiz beye devretme konumunda kaldı. Şimdi Mustafa beyin önüne engeller koyarak gitmesi belki de hayatındaki en büyük yanlıştı. Mayıs ayında bir seçim daha olacak Mustafa Cengiz söz verdi kazanırsam yeniden yarışacağım diye söz verdi. Üç yıl içinde Aysal, Yarsuvat, Özbek, M. Cengiz başkanlık yaptılar. Bu rekor bir daha kırılamaz sayıda, nasipse mayısta beşleyeceğiz. Kim gelip aday olacağını bilmiyoruz ama kulaklarımıza gelen Cengiz ve Özbek tekrar yarışacak. Bir başka aday mutlaka olacak. Camiamızı ve futbolumuzu çok iyi bilenlerden, beşinci seçimde camiamız herkesin oh deyip rahatlayacağı bir başkana ve çok sevdikleri tecrübelilerden oluşan bir kadroya sahip olmak isteyecekler. Galatasaray hastalık haline gelen seçimlerden bir an önce kurtulmalı dersem doğru olur. 

SÜPER LİG KARIŞTI

Son hafta Fenerbahçe Başakşehir’i yenince şampiyonluk adaylarının sayısında artma olacağını düşünmeye başladık. Galatasaray Başakşehir, Fenerbahçe ve her şeye rağmen BJK’nın şampiyonluk için savaşmaya devam edecekleri bir ortam oluştu. BJK hala gözünü Avrupa’ya çevirmiş durumda olması biraz puanlarında eksiklik fazla olsa da takım gücü en yüksek olan ekibe sahip olması şampiyonluk yarışında devem edilmesini sağlayacak. Fenerbahçe’nin kendi sahasında bile puanlar kaybetmesini unutmadık. Başakşehir’den sonra aynı oyunu başka maçlarda oynayabileceğine de ne kadar inanılacak bilemeyiz. Başakşehir’in kaptanları Emre’ye ne kadar çok ihtiyacı varmış yaşayarak gördük. Başakşehir devamlı saldıran bir takım, FB’den çekindiler, yan pas geri paslar yaparak top gezdirdiler. O topları kapan FB’li futbolcular çok hızlı giderek gol attılar. Şu anda puan farkı en çok olanlar bunlar. Galatasaray Terim’in gelmesiyle kupaya göz dikmeye başladı, artık Hakan ile Sinan da görülmeye başladılar. Yasin’in fiziksel zaafı var ama akıllı ve hızlı olunca işe yarasada Sinan şans bulabilirse takıma çok gol kazandıracak yetenekte. Her iki ayak ve kafa vuruşları iş yapıyor. Tanju gibi stili var. Yarışlar bundan sonra daha heyecan verecek. Kim kupayı kapar asla düşünülmez.

GÖZTEPE VE AKHİSAR

Bu iki takımın başarısının nedenlerini bulabilmek çok zor. Göztepe yıllardır futbol dışı kalmış bir kentte bende varım diyebilmesinin çok düşündürücü olduğunu görüyorum. Zenginler kulübü de değil, uzun yıllardır alt kümede oynamakta, parasal gücüde çok değil. Çıkıyor sahaya muhteşem bir top oynuyor, beklenen başarının çok yukarısına tırmandılar. Galatasaray’ın dışladığı Sabri bile harikalar yaratıyor. Akhisar’da iki yıldır Okan teknik direktör. Galatasaray camiasının çok sevdiği bir futbolcu idi. Teknik direktörlüğü de futbolu gibi başarılı yapıyor. Akhisar’da para pulda yok, amatör ruhlu futbolcuları toplamış iki yıldır başarılı olmaktalar, küme düşmek akıllarından bile geçmiyor. Devamlı başarılı olmasının gerçek nedeni de vardır, onu arayıp bulmak başka kulüplere de göstermek gerekiyor desem acaba uygulanır mı? Bilmiyorum. Akhisar niye bu kadar başarılı desem de cevap gelmez. Başarıların devam etsin Okan, mutlu oluyoruz…

Doğan Sarıbeyoğlu Diğer Yazıları

Galatasaray'da değişim

21 Ocak 2019

Galatasaray güç kaybetti

16 Ocak 2019

Galatasaray düşüşte

21 Aralık 2018

3 büyükler zorda

10 Aralık 2018

Galatasaray zorda

07 Kasım 2018