YAZARLAR

yazarresmi
Emrah Öner

emrahoner78@gmail.com

04 Ağustos 2017

TÜM YAZILAR İÇİN TIKLAYINIZ

Artılar ve eksiler

Fenerbahçe turu 1-2 dakika hariç bir şekilde rahat ve hakederek geçti. Burada en büyük artı Aykut Hoca’nın takım elbisesidir. Bu işi ne kadar ciddiye aldığını gösterir. Kadro ne olursa olsun, Fenerbahçe kimi alırsa alsın ya da kimi almazsa almasın, Fenerbahçe bu sene her kulvarda minimum ikinci olacaktır. Bunun en büyük sebebi Aykut Hoca’dır ve oynattığı disiplinli sistemdir. Bu sene farklı olarak biraz daha ofans kafası gözükmektedir. 2 senedir ne oynadığı belli olmayan takım, ofansı hemen kabul edecek mi emin değilim. Fenerbahçe’nin ikinciliği başarı mıdır derseniz, daha güçlü bir Beşiktaş’ın ve Club Brugge’i dağıtan Başakşehir’in olduğu yerde ikincilik, bu sene için evet başarıdır. Fakat Aykut Hoca 3 kulvarda da elindeki kadroyu en iyi şekilde kullanacaktır. Ama yıllardır söylediğimi tekrar söylemekte fayda var. Fenerbahçe’nin şampiyon olması için Avrupa’dan ve Ziraat Kupası’ndan acil elenmesi gerekir. Bu kadro 3 kulvarı kaldırmaz. Hiç bir Türk takımı kaldıramaz.
 
Güçlü hazırlık maçları artıdır. Seyircinin omuz vermesi artıdır. Fakat maalesef Hasan Ali ve Şener hala en zayıf halkadır. Eminim Aykut Hoca senenin büyük bir dönemini Isla-Dirar yapacaktır. Kjaer’in yeri dolabilir ama 2 stoper+Topal çok baş ağrıtır. Geçen senelerde Webo’ya hatta Hotiç’e bile ihtiyaç duyan Fenerbahçe’nin şimdi hiç forveti yoktur. Bu en en büyük eksiktir.
 
Ve Valbuena. Nazar değmesin, Fenerbahçe’nin Metin Diyadin-Moldovan-Kuyt karışımı birşeyidir. Valbuena maalesef şuna iyi bir örnektir; değil 35 yaşında, 55 yaşında da olsa yabancılar, en iyi Türk oyuncusundan daha iyidir, daha hazırdır, daha faydalıdır. Bu yüzden Lucescu geldi diye hiç bir Türk Teknik Direktör üzülmemelidir. Çünkü Avrupa’da “Valbuena”, Türkiye’de “Mal bu ne aa”dır.

Emrah Öner Diğer Yazıları

Büyük oynadı

11 Şubat 2018

Söyle Samet

08 Şubat 2018

Malbuena

29 Ocak 2018

3.bölge

21 Ocak 2018

Suni değişiklik (!)

20 Kasım 2017