• Bist 100
  85.392
 • Dolar
  6,0742
 • Euro
  6,7786
 • Altın
  248,5944
İstanbul
17 / 25
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA

YAZARLAR

Boş vaatler ve CHP

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayları çeşitli kesimlerinin desteğini alabilmek için, 'şu kadar maaş, bu kadar ikramiye, şunu yapacağız, bunu yapacağız' gibi altı boş vaatlerde bulunuyorlar. Evet siyasilerin kazanmak ve insanları etkilemek maksadıyla seçim öncesi vaatlerini anlarım. Yalnız vaatlerde ölçüyü kaçırmamak gerekir. Adaylar vaatlerde bulunurken kaynağı nerede bulacaklarını, enflasyonu nasıl etkileyeceğini bilmeleri gerekir. Öyle düşünmeden bol keseden sallamak, vaatlerde bulunmak doğru değil. 

Hadi diyelim ki iktidara geldiler, sözlerini yerine getiremedikleri zaman siyasi ahlaksız ve yalancı olmayacaklar mı? Efendim Meral Akşener diyor ki, “Ben iktidara geldiğimde kredi kartı borçlarını sileceğim.” Hadi şehit ve gazi yakınlarını bir kenarda tutalım. Peki Meral Hanım, kredi kartıyla bar, pavyon gezen, tatillere giden, hesap kitap bilmeyen insanların kredi kartı borcunu nasıl sileceksin? Kaynağın nedir? Kendi cebinden mi? Himmet parasıyla mı? Yoksa devletin kasasından mı kredi kartı borçlarını sileceksin? 
Muharrem İnce dedesinin izinde 
Muharrem İnce’ye gelirsek Muharrem İnce, siyasi dedesinin izinden gidiyor. Rahmetli Adnan Menderes, Millet Caddesi’ni ve Vatan Caddesi’ni yaptığında o dönemin CHP’lileri ve İsmet İnönü, Adnan Menderes’i, “Buraya uçak mı indireceksin? Ne gerek var bu kadar geniş yollara” deyip eleştirmişlerdi. Bugün Millet Caddesi ve Vatan Caddesi ihtiyaca cevap veremiyor. İşte yıllardır aynı zihniyet, aynı kafa CHP’den hiç eksilmedi. CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Ben Cumhurbaşkanı olursam Kanal istanbul ve yerli araba projesini iptal edeceğim” diyor. CHP kafası bu kardeşlerim. Muharrem İnce ayrıca, “Toplumda kutuplaşmayı bitireceğim” diyor. Ey İnce, ey CHP’liler, toplumu sosyal medya üzerinden yabancı ülke istihbaratları ve FETÖ'cülerle birlikte sizler kutuplaştırmadınız mı? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Şubat döneminde olduğu gibi kesintisiz 8 yıllık eğitimi geri getireceklerini söylüyor. Yani çocuklarımızı dini eğitimden ve maneviyattan uzak bırakmak istiyorlar. 
PKK ve HDP ile aynı bakış açısı 
CHP seçim bildirgesinde PKK ve FETÖ’den hiç bahsetmediği gibi adeta PKK’nın ağzıyla ve PKK’nın siyasi kolu olan HDP’yle aynı bakış açısını ortaya koymuş. CHP, özerklik getireceğini, koruculuk sistemini kaldıracağını, terörle mücadele eden güvenlik güçlerimizin insan hakları ihlali ile yargılanacağını söylüyor. Kardeşlerim inanın terör örgütü PKK bile ancak bunları yazardı. Yazıklar olsun bu sahte Atatürkçülere. Atatürk’ün resminin arkasına saklanan bu sahte Atatürkçüler, ülkemizi bölüp parçalamak isteyen terör örgütü PKK’yla aynı safta yer alıp aynı dili kullanıyor. Yazıklar olsun bu sahte Atatürkçülerin gerçek yüzlerini görmeyenlere. Kardeşlerim bu seçim ülkemizin bekası için çok önemli. Birliğimiz, beraberliğimiz, geleceğimiz, daha güçlü ve huzurlu Türkiyemiz için çok önemli. Allah’ın verdiği akıl nimetini çok iyi kullanalım ve sandıkta üzerimize düşeni yapalım. Ne diyeyim CENAB-I ALLAH ÜLKEMİZ İÇİN HAYIRLI KİMSE ONU BAŞIMIZA GETİRSİN. ALLAH ÜLKEMİZ ÜZERİNDE PİS OYUNLAR OYNAYAN HAİNLERİ HELAK ETSİN. ALLAH DEVLETİMİZE, MİLLETİMİZE, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZE ZEVAL VERMESİN, AMİN. 

Memiş Hoca Memişce Diğer Yazıları