YAZARLAR

yazarresmi
Prof. Dr. Mehmet Çelik

mehmetcelik@gunes.com

08 Eylül 2017

TÜM YAZILAR İÇİN TIKLAYINIZ

Bu BM'nin alternatifi bulunmadıkça dünyaya huzur gelmeyecektir

Son bir aydır dünya Arakan’daki katliamları seyrediyor. İstese 24 saatte değil, 24 dakikada Arakan’ı süt limana çevirir!.. 

İstemiyor, göz yumuyor, üç maymunu oynuyor… 
Taa Milletler Cemiyeti’nin kuruluşundan konuyu ele alın ve Birleşmiş Milletler ismini alana dek, kuruluş felsefesiyle, icraatlarına bir bakın bakalım, ne göreceksiniz?.. 
Kuruluş felsefesi kısaca: Dünya’da barışı sağlamak!.. Haksızlıkları, sömürüyü, ırkçılığı, köle ticaretini… önlemek, insan haklarını korumak, hukuku üstün kılmak; tüm insanların yaşama, inanma hakları başta olmak üzere, her türlü haklarını garanti altına almak v.s… 
Birleşmiş Milletler, bugüne kadar bu konularda parmağını bile oynatmadı… Hiçbir icraatında bu konular yeralmadı!.. 
Birleşmiş Milletler’in icraatlarına bakıldığında, bu kuruluşun amaç, gaye ve hedefi gayet net olarak ortaya çıkmaktadır: 
Birleşmiş Milletler Teşkilatı, Emperyalizm’in “Meşruiyet Çarkı”dır!.. 
Bu cümle, öfke yüklü, hamasi bir ifade değildir. Bu konuda binlerce doktora tezi yapılsa, hepsinde bu gerçek net olarak ortaya çıkar. 
Başta, Güvenlik Konseyi Daimi Üyesi Olan “Beşli Çete” olmak üzere, hempalarının emperyalist çıkar hesaplarını meşrulaştırma görevi yapmaktan başka bir görevi yoktur, olmamıştır!.. 
Şu hale bakın, haftalardır Arakan’da kadın, çoluk-çocuk, genç-yaşlı demeden binlerce masum insan katledilirken, köyler yakılırken, Batı medyası doğru dürüst haber bile yapmıyor!.. 
İslâm dünyasının yöneticileri olan sömürge valilerinin sessizliğine ne demeli?.. Bu konuda adeta Tayyip Erdoğan tek kalmış durumda, tek!.. Tek!.. 
Şimdi anlaşılıyor mu Batı dünyasının bu adamın sesini kesmek için Türkiye’yi abluka altına alış faaliyetleri?.. PKK’dan FETÖ’ye kadar terör örgütlerini desteklemeleri; bu ülkede yaşayan, kumaşı Anadolu tezgâhında dokunmamış siyasetçi, gazeteci, STK maskeli güruhları nasıl da harekete geçirdikleri… 
“Sen, 'Dünya 5’ten büyüktür!' diyorsun ha!.. 17/25 Aralık’la, Gezi ile, MİT tırları operasyonuyla, 15 Temmuz’la sesini kısamadık, ama bitmedi, konuşmaya, bağırmaya devam et sen!.. 2019 geliyor!.. yüzde 49’u, 51’e çevirdik mi, artık ayıplarımızı yüzümüze vuracak kimse kalmayacak, dost ve müttefik(!) Eski Türkiye’yi tekrar bağrımıza basacağız (aslında dizimize oturtacağız!).” 
Türkiye, emperyalistlerce 2007’den itibaren kaybedilmiş bir kaledir. “Mazlum Dünya”nın tek ümidi haline gelen bu kale, mutlaka, her şeye rağmen teslim edilmemelidir!

Prof. Dr. Mehmet Çelik Diğer Yazıları