YAZARLAR

Göstere göstere

92/93 sezonunda. 
2 takım şampiyonluk yolunda. Hatırlayın ne oldu Ankara’da… Diye devam eden yılları yaşadı bu camia. Doğanların, Şahinlerin veriliş öyküsünü yıllarca anlattı yeni nesile. Sonra siyah poşetler, sürülen tarlalar aldı arabaların, bond çantaların yerini. Geçmişi bir şekilde anlattık da bugünleri nasıl izah edeceğiz onlara, gerçekten bilmiyorum. 
Eskiden bu işler biraz daha gizli kapaklı yapılırdı. Her işin bir raconu vardı. Lüks otellere, takım elbiseli, bond çantalı janti başkanlar görüşürdü adına “Teşvik” dedikleri maç satışlarını. Oysa şimdi öyle mi? Nerede görülmüş maçtan önce gidip menajer üzerinden oyuncu bağlandığı? Dur ben sana söyleyeyim. Florya’da… Dedim ya, eskiden bilirkişi vasıflı yöneticiler vardı işin başında. Şimdikiler ya amatör ya da cahil cesaretleri var. Çekinmiyorlar. Göstere, göstere yapıyorlar operasyonu. Sistemi öyle güzel kurmuşlar ki, önce alıp besliyorlar. Sonra satıp para kazanıyorlar. Ardından hülle ile Anadolu kulüplerine aldırıyorlar. Sonrası malum. Bir de işin yasal kısmı var tabi. Bu ahlâki erozyonu kılıfına uydurmaları gerek. Hemen devreye kongre üyeleriyle bezedikleri kurumlar sokuyorlar. İstedikleri kararı, istedikleri şekilde aldırıyorlar. Peki ya işin şov kısmı ne olacak? İşte onu da sana, bana dekoder aldırıp, evinde çayını yudumlarken salonunun tam ortasında izlettiriyorlar. İşin komik yanı ne biliyor musun? Bir de bundan Dünya'nın parasını kazanıyorlar. 
Şimdi aklımda 2 soru var. Bu senenin operasyonu ne zaman başladı? Ödül töreninden önce mi? Sonra mı? Diğeri, ne vaat ettiler acaba 2019 TFF seçimlerinde destek?

Şafak Malatya Diğer Yazıları

Sakat sakat

02 Aralık 2018

Can suyu

24 Kasım 2018

Aksakallı

09 Kasım 2018

Ağır bilanço

03 Kasım 2018

Umuda uyanış

29 Ekim 2018