YAZARLAR

Ne eksik?

Kur almış başını gidiyor. Sözleşmeler Euro, futbolcularının bazıları göbekli! Tarihin en kârlı yayın ihalesi, daha 1 seneyi devirmeden en zararlı anlaşmasına doğru ilerliyor. Borç artık, kaf dağının da arkasına sığmıyor. Şimdi bir daha düşün, sence transferde geç mi kalındı? El de kalan tek çare, bu sancılı sürecin sabırla atlatılmasını beklemek.   

 Saha dışı bu kadar karışık ama saha içi ne durumda? Rakip zayıf, iştah yerinde, abluka desen var. Peki, eksik ne? İlk dakikadan, son dakikaya kadar üstün oynadı Beşiktaş. Topu koşturdu, içe kat etti, kanatlara indi, oyunu rakip sahaya yıktı. Ancak özellikle 20 ile 40.dakika arasında oyun aniden geçen sene iç sahada oynanan Akhisar maçına döndü. Takım refleks olarak kanat akınlarına evrildi. Orta alan, gün toplantılarının meşhur kısırının tadına büründü. Şöyle düşün UEFA’da yarı finaldesin. Rakibin adı B36 Torshavn değil, Arsenal. Dakika 60 oyun sıkışmış. Skor üretmen lazım ama kanatlar kapı duvar. Ya da skor üstünlüğü sende ve hem oyunu hem de takımı dinlendirmelisin. İşte o zaman sana tam da gereken mucizenin adı Guti! Aldatmasın bu yüzden seni, beni, bizi B36 maçı. Yakmasın tüm sezonu, yıkmasın bütün beklentileri. Belki yok yeni bir Guti, ya muadilleri? 

 Mesaj vermeyi sevmem. Yekten söylemişimdir hep. Tıpkı yukarıda söylediğim gibi, eksiğin tarifi belli. Gediğin nerede olduğu ortada. Güzel olan şu ki, Beşiktaş'ın transferleri idareciler tarafından değil, yöneticiler tarafından gerçekleştiriliyor. Nasıl son 2 senede kapattılarsa eksiği, umarım bu sene de kapatacaklardır orta alandaki koskocaman gediği.

Şafak Malatya Diğer Yazıları

Sakat sakat

02 Aralık 2018

Can suyu

24 Kasım 2018

Aksakallı

09 Kasım 2018

Ağır bilanço

03 Kasım 2018

Umuda uyanış

29 Ekim 2018